Search
Search
Close this search box.

Latest news

Seminar: Kaitsealad, turism ja kohalikud kogukonnad

Rahvusvaheliselt oluliste märgalade kaitseks ellukutsutud Ramsari konventsioon tähistab 2. veebruaril
2012 oma 41. aastapäeva, ehk rahvusvahelist märgalade päeva. Iga märgalade päev on pühendatud
kindlale teemale, 2012. aastal on teemaks “Vastutustundlik turism toetab märgalasid ja kohalikke
kogukondi.

ramsar 41

Keskkonnaamet korraldab 2012 a märgalade päeva tähistamiseks seminari teemal: „Kaitsealad, turism ja kohalikud kogukonnad“.

Vastutustundliku turismi roll kaitsealade loodusväärtuste kaitsel ja kohalike kogukondade elukeskkonna parendamisel on väga oluline, kuid selle tõhusaks toimimiseks on vajalik erinevate osapoolte pidev koostöö. Keskkonnaamet soovib seminarile kokku kutsuda olulisemaid asjalisi, kes korraldavad või mõjutavad oluliselt kaitsealade turismikorraldust. Aasta 2012 on välja kuulutud Eesitis Loodusturismi aastaks.  EAS’i toel ja Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest valmivad kahel järgneval aastal mitmed turismiobjektid, samuti pannakse rõhku Eesti looduspuhkust tutvustatavatele kampaaniatele.

Seminar toimub Vanaõue Puhkekeskuses, Viljandimaal.

Aeg: 8.-9.02.2012. Programm on kavandatud kahele päevale. Esimesel päeval on põhiteemaks loodusturism laiemalt, erinevad organisatsioonid ja võrgustikud. Teisel päeval oodatakse kaasa mõtlema Soomaal kohapeal tegutsevaid organisatsioone, kohalikke omavalitsusi, MTÜ’sid, kohalikke inimesi ja turismiettevõtjaid. Huvilistel võimalus osaleda vaid ühel päeval.

Registreeruda palutakse seminarile 30. jaanuariks aadressil: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dHJMMHdXODBOVDBDc1hkekc1dmhTZFE6MQ

Osalejate arv on piiratud. Toitlustamine on kõigile osalejatele tasuta. Ööbimine on tasuline ca 20 eur. Ööbimiskohtade arv Vanaõue Puhkekeskuses on piiratud, kuid soovijatele leiame lahenduse ööbida sarnase tasu eest piirkonnas.
Seminari toimumist toetab EAS ja KIK.

Täpsem teave:

Anneli Roosalu
kultuuripärandi spetsialist
Pärnu-Viljandi regioon
Keskkonnaamet
mob. (+372) 53089165

The European Charter for Sustainable Tourism in Protected Areas