Search
Search
Close this search box.

Latest news

Rahvusvahelise rabapäeva tähistamine Soomaal

Eeloleval pühapäeval, 26. juulil kutsuvad Soomaa Turism MTÜ, Eesti Märgalade Ühing ja Keskkonnaamet soosõpru Soomaale. Juulikuu neljandal pühapäeval tähistatakse rahvusvahelist rabapäeva. Traditsioon on alguse saanud 1989 aastal Shotimaalt ning levinud sealt teistesse Põhja-Euroopa maadesse, Kanadasse ja USA-sse, kus rabasid leidub.

Rahvusvaheline rabapäev
Rahvusvaheline rabapäev
  • Rahvusvahelise rabapäeva hommikul kell neli läheme koos tunnustatud loodusfotograafi Mati Kosega pildistama päikesetõusu Riisa rabas. (Vaata facebookis)
  • Päeval kell üks teeme õppekäigu Riisa rappa ja puurime sinna 5 meetrise augu, et vaadata üle 5000 aasta ajalugu. Rabasse prooviaugu puurimine on nagu ajas tagasi vaatamine. Aastatuhandete vältel ladestunud turbakihtides on jälgitavad soos kasvanud taimede jäänused, võimalik on kirjeldada tingimusi, mis soos ühel või teisel ajal on valitsenud. Turbapuurimist juhendab Marika Kose. (Vaata facebookis)
  • Rahvusvahelise rabapäeva pärastlõunal algusega kell neli toimub Soomaa rahvuspargi külastuskeskuses Kõrtsi-Tõramaal Jaanus Paali loeng teemal “Eesti sood, nende kujunemine ja mitmekesisus”. (Vaata facebookis)
  • Osalemine on kõigil kolmel õppusel on tasuta. Rabapäeva korraldamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.
  • Osalemiseks palun endast teada anda ka e-mailile
    liina.laanemets@keskkonnaamet.ee või telefoni teel 56987103
The European Charter for Sustainable Tourism in Protected Areas