Search
Search
Close this search box.

Latest news

Kestliku turismi indikaatorite konverents Brüsselis

Läinud reedel 22. veebruaril korraldas Surrey Ülikool konverentsi Brüsselis, kus tutvustati Euroopa turismisihtkohtade kestliku juhtimise indikaatorite süsteemi. Tegu oli Euroopa Komisjoni rahastatud projekti lõpuseminariga, kuhu kutsuti osalema erinevate turismisihtkohtade esindajaid. Huvi kestliku turismi vastu on suur, mida näitas ka osalejate arv, ca 300 turismiasjalist.

 

Erinevaid kestliku turismi valdkonna märgiseid ja tunnustusskeeme on paaril viimasel kümnendil loodud nii kohalikul, riiklikul kui üleilmsel tasandil ja nende koguarv küündib juba kaugelt üle saja. Käesoleva projekti lõpptulemusena loodud indikaatorite süsteem on uuenduslik selle poolest, et see sobitab tervikuks kokku juba olemasolevad kestliku turismi arendamise ja tunnustamise skeemid. Näiteks Soomaa puhul PAN Pargi sertfikaadi, EDEN auhinna ja EHE märgistamise kriteeriumid.

 

Konverentsipäeva teises pooles esitlesid projekti piloottegevustes osalenud turismisihtkohtad oma kogemusi ja arusaamu indikaatorite süsteemi rakendamisest. Ka Soomaa rahvuspark oli valitud Euroopa Komisjoni poolt üheks selliseks pilootalaks, läinud aasta lõpus korraldasid MTÜ Soomaa Turism ja Keskkonnaamet kestliku turismi indikaatorite alase õppepäeva.

 

Kestliku turismi indikaatorite materjale saab alla laadida siin: http://ec.europa.eu/enterprise/newsroom/cf/itemdetail.cfm?item_id=6325

 

Aivari ettekande slaide saab vaadata siin:

 

brussels 1

brussels 2

brussels 3

brussels 4

brussels 5

The European Charter for Sustainable Tourism in Protected Areas