Search
Search
Close this search box.

Latest news

Keskkonnaamet kutsub loodusõhtule ja räätsamatkale „Soomaa rahvuspark 20“

Kolmapäeval, 04. detsembril 2013, algusega kell 17.30 toimub Viljandi Linnaraamatukogu III korruse näitustesaalis (Tallinna tn 11/1) loodusõhtu „Soomaa rahvuspark 20“.

8. detsembril möödub 20 aastat Soomaa, Vilsandi ja Karula rahvuspargi moodustamisest. Vahe-Eesti edelaosas, enam kui 390 kmsuurusel maa-alal asuvas Soomaa rahvuspargis kaitstakse soid, lamminiite ja metsi. Soomaa piirkonna ainulaadsust ja omanäolisust kinnitavad 1997. aastal alale omistatud Ramsari märgalade tiitel ning alates 2009. aastast kuulumine põlisloodusega alasid koondavasse Pan-Parks võrgustikku.

Ometigi on Soomaa midagi enamat kui silmapiiri taha ulatuvad rabamaastikud, kevaditi üle kallaste ajavad jõed või piirkonnas tänaseni säilinud haabjakultuur. Soomaal on sinna sattuva inimese jaoks jutustada oma lugu.

Loodusõhtul räägivad oma loo Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist Anneli Roosalu ja loodusfotograaf Arne Ader.

Pühapäeval, 8. detsembril 2013 on kõigil huvilistel võimalik osaleda Soomaal Valgerabas toimuval räätsamatkal. Tasuta buss väljub Viljandi bussijaama parklast kell 10.00, tagasi Viljandis oleme orienteeruvalt kell 15.00. Selga ja jalga palun panna ilmastikule vastavad riided ja jalanõud. Kaasa võtta oma soe jook.

Oma osalemisest loodusõhtul ja räätsamatkal saad teada anda SIIN

The European Charter for Sustainable Tourism in Protected Areas